Spotkanie autorskie wokół książki Luizy Kuwik „Cyklotymia”

Kategoria
Spotkanie
Date
16 maja 2024 18:00
Miejsce
Oddział Teatralno-Filmowy, ul. M. Kopernika 11
Telefon
E-mail
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

We współpracy z WN ŚLĄSK.

Wstęp wolny.

Wydawnictwo Naukowe „Śląsk” istnieje na polskim rynku wydawniczym od 1992 roku. Współzałożycielami są takie instytucje jak: Uniwersytet Śląski, Politechnika Śląska, Biblioteka Śląska, Akademia Ekonomiczna w Katowicach, Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie. Współpracuje z ośrodkami naukowymi w całym kraju, a także za granicą. W gronie Autorów znajdują się wybitni pracownicy naukowi i specjaliści różnych dziedzin wiedzy. Publikuje rocznie ok. 60 tytułów z zakresu nauk humanistycznych: historii literatury, pedagogiki, pracy socjalnej, socjologii, filmoznawstwa, językoznawstwa, historii, medycyny, nauk technicznych. Cele działalności: publikacje wydawnictw naukowych (również obcojęzycznych); publikacje podręczników akademickich i innych pomocy dydaktycznych; publikacje czasopism naukowych i popularnonaukowych. Książki dostępne są w księgarniach naukowych i akademickich na terenie całego kraju.

 Luiza Kuwik: urodzona w 1974 r. w Chorzowie, mieszka w Świętochłowicach. Mama wspaniałej córki – Larysy, która jest pierwszym czytelnikiem świeżo napisanych wierszy.

Pracuje jako opiekunka osób starszych. Zainteresowała się poezją w szkole podstawowej, sporadycznie wracała do pisania wierszy w latach późniejszych. W zeszłym roku powróciła na dobre do pisania, część wierszy została wybrana do Antologii „W krainie poezji i prozy” wydanej przez Fundację KAMENA Łódź.

Pisanie wierszy jest dla autorki autoterapią, która pomaga jej zmagać się z cyklotymią (łagodniejsza forma choroby afektywnej dwubiegunowej).

We wstępie do wydanego w WN Śląsk tomiku wierszy pisze o swojej twórczości: długo się wahałam, czy wydać tomik wierszy.(...) Przemyślałam sprawę i uznałam, że jednak go wydam. Choćby dlatego, aby zachęcić ludzi do pisania, bądź do kontynuowania swoich pasji, bo coś, co daje nam radość, pozwala też łatwiej walczyć z różnymi problemami, które nas na co dzień spotykają, niejednokrotnie doprowadzając do depresji. 

 
 

Terminy

  • 16 maja 2024 18:00

Wspierane przez iCagenda