W słońcu i w cieniu

Kategoria
Wernisaż
Termin
6 czerwca 2018 17:00 - 18:30
Miejsce
Gmach główny muzeum ul. Szafranka 9

Dyrektor Muzeum Historii Katowic
Jacek Siebel
Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 61 im. Polskich Kawalerów Maltańskich Specjalnej
Barbara Strzempa
serdecznie zapraszają na wernisaż wystawy

„W słońcu i w cieniu”
Prace plastyczne uczniów Szkoły Podstawowej Nr 61 im. Polskich Kawalerów Maltańskich Specjalnej w Katowicach
6 czerwca 2018 roku o 17.00
w Muzeum Historii Katowic przy ul. ks. J. Szafranka 9 w Katowicach

„Trwaj tylko w słońcu, bo nic pięknego nie rośnie w ciemności”
Friedrich Schiller

Kartka z bloku rysunkowego leży na stole, lśni czystością. Na pewno? Kto namalował na niej biało-błękitne pasy i ten śmieszny wzorek u góry? Przypomina mi liść dębu. Nie, to głowa żyrafy! Teraz niczego nie ma, zniknęło… Słonko uciekło za chmury i nie prześwituje przez firankę, nie wyświetla obrazów ze światła i cienia na kartce. Nie jest mi smutno, bo namaluję okręt na morzu i ruiny zamku albo jeszcze coś innego: magiczne drzewo, gołębia w locie, pachnącą słońcem łąkę i czerwoną biedronkę. Mam dużo pomysłów.
„W słońcu i w cieniu” to cykl prac plastycznych uczniów wrażliwych na piękno natury. Prezentowane prace zostały zainspirowane rzeczywistością lub ją odzwierciedlają.
Obrazy zaskakują świeżością, lekkością interpretacji, różnorodnością formy i koloru. Wyrażają emocje i są zapisem uczuć oraz zainteresowań dzieci. Ich sztuka ukazuje nam w ciepłym, słonecznym świetle tajemnice i marzenia skrywane w cieniu.
Prace dzieci powstały pod opieką Izabeli Kubali, a wernisaż uświetni występ muzyczno-wokalny uczniów szkoły pod opieką Zuzanny Wasielewskiej.

 
 

Terminy

  • 6 czerwca 2018 17:00 - 18:30

Wspierane przez iCagenda