„Przyjaciele Barbary i Stanisława” – spotkanie XXXV: recital primadonny Opery Śląskiej Aleksandry Stokłosy

Kategoria
Koncert
Termin
25 października 2018 18:00 - 19:30
Miejsce
Oddział Teatralno-Filmowy, ul. Kopernika 11
Telefon
32 745 17 28, 514 499 614
E-mail
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zapraszamy na recital primadonny Opery Śląskiej w Bytomiu, w repertuarze słynne arie operowe i operetkowe. Przy fortepianie – Mirella Malorny-Konopka.
Aleksandra Stokłosa ukończyła z wyróżnieniem studia w katowickiej Akademii Muzycznej, w klasie prof. Michaliny Growiec. Brała udział w kursach mistrzowskich we Włoszech pod kierunkiem Katii Ricciarelli. Współpracowała z Teatrem Muzycznym w Gliwicach, Operą Bałtycką w Gdańsku, Mazowieckim Teatrem Muzycznym i filharmoniami w całej Polsce. Występowała w Belgii, Słowacji, na Węgrzech, we Włoszech, w Niemczech, w Stanach Zjednoczonych (Houston, Nowy Jork, Waszyngton), Kanadzie (Toronto) i Wielkiej Brytanii (Londyn). W maju 1999 r. zadebiutowała w Operze Śląskiej partią Donny Elviry w premierowym przedstawieniu "Don Giovanniego". Jej kolejne role na bytomskiej scenie to m.in.: Tatiana w "Eugeniuszu Onieginie", Sylvia Varescu w "Księżniczce Czardasza",  Hanna i Walentyna w "Wesołej Wdówce", Mimi w "Cyganerii", Micaëla w "Carmen", Rozalinda w "Zemście nietoperza", Carlotta w "Phantomie", Pani Pearce i Pani Higgins w "My Fair Lady", Abigaille w "Nabucco", Eboli w "Don Carlosie", Venus w "Tannhäuserze". W najnowszym spektaklu – „Rzekomej ogrodniczce” W. A. Mozarta – kreuje partię Armindy.
Po koncercie zapraszamy do salonu Barbary Ptak na filiżankę kawy lub herbaty. Wstęp wolny.

 
 

Terminy

  • 25 października 2018 18:00 - 19:30

Wspierane przez iCagenda