Silesia Press Cafe - inauguracja cyklu; spotkanie z redaktorem naczelnym „Dziennika Zachodniego” - Markiem Twarogiem. Prowadzenie: red. Maria Trepińska.

Kategoria
Spotkanie
Termin
29 listopada 2018 18:00 - 19:30
Miejsce
Oddział Teatralno-Filmowy, ul. Kopernika 11
Telefon
32 745 17 28, 514 499 614
E-mail
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Nowy cykl „Silesia Press Cafe” prezentować będzie działalność znakomitych dziennikarzy związanych z mediami na Śląsku. Partnerem wydarzenia jest Stowarzyszenie Media dla Integracji Europejskiej, organizujące jedyny regionalny konkurs dziennikarski „Silesia Press”. Nagrody w nim zdobyte są nazywane „śląskimi Pulitzerami”.
Marek Twaróg początkowo pracował w „Dzienniku Zachodnim” jako wydawca i sekretarz redakcji, dziennikarz działu krajowego i zagranicznego, był również szefem oddziału DZ w Rybniku. Przez 3 lata pełnił funkcję redaktora naczelnego „Polski Gazety Wrocławskiej”, a od 2010 roku jest redaktorem naczelnym „Dziennika Zachodniego” – obecnie największej regionalnej gazety w Polsce. Pasjonuje się tematyką Unii Europejskiej, był korespondentem w Brukseli i Strasburgu. Podczas spotkania w Oddziale Teatralno-Filmowym Muzeum Historii Katowic Marek Twaróg opowie m.in. o jednym dniu z życia redaktora. Rozmowę przeprowadzi red. Maria Trepińska, dziennikarka związana z „Forbsem”, uhonorowana nagrodą „Marka Śląskie” 2018 oraz Laurem Umiejętności i Kompetencji. Wstęp wolny.

 
 

Terminy

  • 29 listopada 2018 18:00 - 19:30

Wspierane przez iCagenda