Silesia Press Cafe - spotkanie z dziennikarzem i publicystą – Janem Dziadulem. Prowadzenie: red. Maria Trepińska.

Kategoria
Spotkanie
Termin
18 grudnia 2018 18:00 - 19:30
Miejsce
Oddział Teatralno-Filmowy, ul. Kopernika 11
Telefon
32 745 17 28, 514 499 614
E-mail
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Nowy cykl „Silesia Press Cafe” prezentować będzie działalność znakomitych dziennikarzy związanych z mediami na Śląsku. Partnerem wydarzenia jest Stowarzyszenie Media dla Integracji Europejskiej, organizujące jedyny regionalny konkurs dziennikarski „Silesia Press”. Nagrody w nim zdobyte są nazywane „śląskimi Pulitzerami”.

Silesia Press Cafe - Jan Dziadul. Spotkanie z dziennikarzem i publicystą, autorem książki „Rozstrzelana kopalnia” o tragedii górników z „Wujka”. Od 1989 r. jest związany z tygodnikiem „Polityka”, otrzymał wiele nagród w konkursach dziennikarskich za artykuły poruszające problematykę społeczno – prawną, górniczą, hutniczą a także próby pokazania styków etnicznych i narodowościowych na Śląsku i Opolszczyźnie. Jan Dziadul opowie m.in. o stanie wojennym z perspektywy dziennikarzy niewygodnych dla władzy PRL-u. Spotkanie poprowadzi red. Maria Trepińska, laureatka nagrody „Marka-Śląskie” 2018 w kategorii Media. Wstęp wolny.

 
 

Terminy

  • 18 grudnia 2018 18:00 - 19:30

Wspierane przez iCagenda