Silesia Press Cafe - spotkanie z red. EWĄ NIEWIADOMSKĄ

Kategoria
Spotkanie
Termin
7 lutego 2019 18:00
Miejsce
Oddział Teatralno-Filmowy, ul. Kopernika 11
Telefon
32 745 17 28, 514 499 614
E-mail
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Nowy cykl „Silesia Press Cafe” prezentuje osiągnięcia zawodowe wybitnych, znanych i uznanych dziennikarzy związanych ze Śląskiem. Partnerem wydarzenia jest Stowarzyszenie Media dla Integracji Europejskiej, organizator jedynego w kraju regionalnego konkursu dziennikarskiego „Silesia Press”, czyli śląskich Pulitzerów.

Ewa Niewiadomska: dziennikarka Polskiego Radia Katowice, gdzie prowadzi Redakcję Kultury. Każdy dzień rozpoczyna od przeglądania kulturalnych zaproszeń. Większość z nich prezentuje w Mocy Kultury o 9.30. W niedzielę pozytywne nastroje kreuje wraz z artystami w programie Pozytywka. Jest laureatką Nagrody Prezydenta Katowic w dziedzinie kultury 2010 i Nagrody Marszałka Województwa Śląskiego za promocję kultury w mediach. Jej audycje dokumentalne i wywiady wielokrotnie nagradzane były w konkursie „Silesia Press” i Ogólnopolskim Konkursie Dziennikarskim im. Krystyny Bochenek. Za szczególnie ważne uważa audycje: Zbudowani z dźwięków o historii NOSPR oraz Perły Barbary o wybitnej autorce projektów kostiumów teatralnych i filmowych Barbarze Ptak. Współpracuje z Programem 2 Polskiego Radia i „Gazetą Wyborczą”, z którą stworzyła m.in. multimedialny reportaż Jak z nut o NOSPR. Jest współautorką książki o nowej siedzibie Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach Dotknąć muzyki oraz autorką wielu tekstów prasowych o orkiestrze oraz o życiu kulturalnym na Śląsku. Wraz z Krzysztofem Korwinem-Piotrowskim współtworzyła też scenariusz filmu dokumentalnego Oskarowe kostiumy Barbary Ptak.

Maria Trepińska: dziennikarka związana z „Forbsem”, uhonorowana nagrodą „Marka Śląskie” 2018 r. oraz Złotym Laurem Umiejętności i Kompetencji.

Krzysztof Korwin-Piotrowski: reżyser TVP, pracownik MHK. W 2018 r. został nagrodzony za filmy dokumentalne na Festiwalu Polonijnym „Losy Polaków” w Warszawie oraz na konkursach „Silesia Press” w Katowicach i „Audycja Historyczna Roku” w Białymstoku.

Wstęp wolny

 
 

Terminy

  • 7 lutego 2019 18:00

Wspierane przez iCagenda