Silesia Press Cafe – spotkanie z MARKIEM CZYŻEM

Kategoria
Spotkanie
Termin
21 marca 2019 18:00
Miejsce
Oddział Teatralno-Filmowy, ul. Kopernika 11
Telefon
32 745 17 28, 514 499 614
E-mail
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Nowy cykl „Silesia Press Cafe” prezentuje osiągnięcia zawodowe wybitnych, znanych i uznanych dziennikarzy związanych ze Śląskiem. Partnerem wydarzenia jest Stowarzyszenie Media dla Integracji Europejskiej, organizator jedynego w kraju regionalnego konkursu dziennikarskiego „Silesia Press”, czyli śląskich Pulitzerów.

Marek Czyż: znakomity rocznik 1968! W dziennikarstwie od 30 lat. Najpierw współtworzył Studenckie Radio EGIDA, a następnie pierwszą komercyjną rozgłośnię w Katowicach – Radio TOP FM. Pracę w telewizji rozpoczął od OTV Katowice, a następnie pracował w ogólnopolskich  programach TVP.  Prowadził m.in magazyn FORUM, a także autorski program BEZ RETUSZU. Należał do zespołu tworzącego TV SILESIA, był jej dziennikarzem, a także dyrektorem programowym. Przez ostatnie dwa lata pracował w Telewizji NOWA. Obecnie jest dziennikarzem SUPERSTACJI w grupie POLSAT.
Red. Maria Trepińska: dziennikarka związana z „Forbesem”, laureatka prestiżowej nagrody dziennikarskiej przyznanej przez Uniwersytet Columbia w Nowym Jorku, uhonorowana nagrodą „Marka Śląskie” 2018 r. oraz Złotym Laurem Umiejętności i Kompetencji.
Krzysztof Korwin-Piotrowski – reżyser telewizyjny, pracownik MHK, odznaczony Medalem „Gloria Artis”, nagrodzony w 2018 r. za filmy dokumentalne na Festiwalu „Losy Polaków” w Warszawie, „Silesia Press” w Katowicach i „Audycja Historyczna Roku” w Białymstoku.

Wstęp wolny.

 
 

Terminy

  • 21 marca 2019 18:00

Wspierane przez iCagenda