„Przyjaciele Barbary i Stanisława” – spotkanie XXXVIII koncert ADAMA SOBIERAJSKIEGO

Kategoria
Spotkanie
Termin
25 kwietnia 2019 18:00
Miejsce
Oddział Teatralno-Filmowy, ul. Kopernika 11
Telefon
32 745 17 28, 514 499 614
E-mail
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Koncert specjalny z repertuaru Jana Kiepury z udziałem solisty Opery Śląskiej i Opery Krakowskiej ADAMA SOBIERAJSKIEGO. Akompaniament: Joanna Steczek. Prowadzenie: Krzysztof Korwin-Piotrowski.

ADAM SOBIERAJSKI: absolwent Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w klasie śpiewu solowego prof. Alicji Słowakiewicz-Wolańskiej. Solista Opery Krakowskiej i Opery Śląskiej. W latach 2004-2016 był związany również z Gliwickim Teatrem Muzycznym. Jest dwukrotnym laureatem Konkursu im. I. Borowickiej w Krakowie (2006, 2008), zdobywcą nagrody dla najlepszego tenora w Międzynarodowym Konkursie Wokalnym im. A. Didura w Bytomiu (2008), laureatem I Europejskiego Konkursu Tenorów w Sosnowcu (2009).

Współpracuje z Teatrem Wielkim w Poznaniu, Teatrem Muzycznym w Lublinie oraz Filharmoniami: Śląską, Zabrzańską, Kielecką, Toruńską. Jego repertuar obejmuje partie operowe takie jak Tamino w Czarodziejskim flecie, Don Ottavio w Don Giovannim, Almaviva w Cyruliku sewilskim, Alfred w Traviacie, Leński w Eugeniuszu Onieginie, Rodolfo w Cyganerii, Nemorino w Napoju miłosnym, Narciso w Turku we Włoszech, Walter w Tannhäuserze, Ernesto w Don Pasquale oraz operetkowe: Adam w Ptaszniku z Tyrolu, Su-Czong w Krainie uśmiechu, Tassilo w Hrabinie Maricy oraz Barinkay w Baronie cygańskim. Do jego dorobku należy dołączyć muzykę oratoryjną i kantatową, m. in. partie tenorowe w mszach Mozarta, w Requiem Mozarta, Missa Festiva J. Świdra, Completorium G. Gorczyckiego.

Przez kilkanaście lat współpracował z Bogusławem Kaczyńskim, występując wielokrotnie na Europejskim Festiwalu im. Jana Kiepury, zarówno w spektaklach Gliwickiego Teatru Muzycznego, jak również podczas koncertów galowych, rejestrowanych i emitowanych przez Telewizję Polską.

Wstęp wolny.

 
 

Terminy

  • 25 kwietnia 2019 18:00

Wspierane przez iCagenda