„Salon Sztuk” – spotkanie z profesorem MARIANEM OSLISLO. Prowadzenie: Krzysztof Korwin-Piotrowski.

Kategoria
Spotkanie
Termin
30 maja 2019 18:00
Miejsce
Oddział Teatralno-Filmowy, ul. Kopernika 11
Telefon
32 745 17 28, 514 499 614
E-mail
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Prof. Marian Oslislo w 1982 roku ukończył Wydział Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie (filia w Katowicach). Od 1983 roku pracuje na macierzystej uczelni, był rektorem Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach w latach 2005-2012. Jest profesorem zwyczajnym sztuk plastycznych, prowadzi zajęcia w Pracowni Działań Multimedialnych na Wydziale Projektowym katowickiej ASP. Animator wielu wydarzeń kulturalnych związanych z promocją śląskiego środowiska artystycznego i projektowego. Jego plakaty, projekty wydawnicze oraz grafiki były prezentowane na kilkudziesięciu wystawach zbiorowych i indywidualnych w kraju i za granicą.

Od 1991 roku prowadzi studio graficzne M-Studio. Fascynuje go plakat, której to formie pozostaje wierny od czasów studiów, choć trudno byłoby wskazać obszar projektowy wykraczający poza zakres jego zainteresowań. Projektuje i realizuje niemal wszystko, od druków akcydensowych przez książki, okładki płyt, systemy informacji i identyfikacji wizualnej po fotografie, aranżacje wnętrz i działania multimedialne. W grafice artystycznej wypowiada się przede wszystkim w druku cyfrowym i sitodruku. Ostatnio coraz częściej powraca do kaligrafii i ręcznego pisania. Charakterystyczna dla wielu jego prac wartość plastyczna, uzyskana za pomocą odręcznego śladu flamastra, pędzla, ołówka czy piórka, przetwarzanego w kolejnych etapach procesu twórczego najczęściej przez media cyfrowe, ma dla niego ogromne znaczenie.

Gdy mówi o swoich fascynacjach, zazwyczaj pada słowo muzyka. Skutkuje to również jego aktywnością na innych polach. Jest inicjatorem i założycielem Jazzowej Asocjacji Zabrze, promującej szeroko rozumianą współczesną muzykę improwizowaną i awangardową, oraz organizowanego od 1994 r. JAZ Festiwalu Muzyki Improwizowanej.

Wstęp wolny.

 
 

Terminy

  • 30 maja 2019 18:00

Wspierane przez iCagenda