Kultura i neuronauka w performatywnym łączeniu wykładu i warsztatu - spotkanie z Karoliną Wiktor.

Kategoria
Wykład
Termin
10 października 2019 17:00
Miejsce
Muzeum Historii Katowic ul. Szafranka 9
Telefon
32 255 14 80 w.104
E-mail
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Karolina Wiktor - artystka wizualna, autorka, animatorka spotkań wokół kultury i neuronauki. Laureatka nagrody Katarzyny Kobro w 2017 roku.
W latach 2001–2013 tworzyła razem z Aleksandrą Kubiak duet performerski Grupa Sędzia Główny. Prace Grupy znajdują się w wielu kolekcjach w kraju m.in. w Narodowym Muzeum w Warszawie, w Muzeum Sztuki w Łodzi, w Zachęcie Narodowej Galerii Sztuki.

W sierpniu 2009 roku w wyniku pęknięcia tętniaka i dwóch udarów nastąpił całkowity zwrot w jej karierze. Obecnie zajmuje się szeroko rozumianą poezją wizualną. A od 2014 roku tworzeniem edukacyjno-kulturalnej cyklu konferencji i warsztatów „Kultura i neuronauka” w Zachęcie Narodowej Galerii Sztuki. Autorka blogów www.afazja.blogspot.com i www.poezjawizualna.blogspot.com, swoje doświadczenia opisała w poetyckiej książce „Wołgą przez Afazję” (wyd. Zachęta, Ha!art 2014). Obecnie pracuje nad kolejnym poematem wizualnym, który będzie wydany w 2019 roku przez Zachętę Narodową Galerię Sztuki.

Ten symultaniczny wykład i warsztat będzie dotyczył afazji. Czym jest afazja i kim jest afazjan? Czy można podróżować po Afazji? W trakcie wykładu inni uczestnicy będą mieli możliwość tworzenia „warsztatu słowa”, tworzenia słów z liter niekompletnych - Czcionki Brakującej, którą stworzyłam na podstawie swojego doświadczenia afazji. Po wykładzie zapraszam do dyskusji z uczestnikami.
Ostatnim elementem będzie krótki warsztat, w trakcie którego uczestnicy mogą doświadczyć ograniczenia funkcji poznawczych po udarze i zrozumienia czym jest Kraina Afazji.
[K.Wiktor]

 
 

Terminy

  • 10 października 2019 17:00

Wspierane przez iCagenda