*ODWOŁANE* Silesia Press Cafe – spotkanie z dziennikarką i reżyser Telewizji Polskiej Dagmarą Drzazgą. Prowadzenie: red. Maria Trepińska

Kategoria
Spotkanie
Termin
2 kwietnia 2020 18:00
Miejsce
Dział Teatralno-Filmowy Muzeum Historii Katowic, ul. Kopernika 11
Telefon
32 745 17 28, 514 499 614
E-mail
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Informujemy, że w trosce o bezpieczeństwo i zdrowie zwiedzających, wszystkie wydarzenia w Muzeum Historii Katowic zostają odwołane. Dołożymy wszelkich starań, aby odbyły się w innym terminie. Zachęcamy do śledzenia naszej strony internetowej.

Cykl „Silesia Press Cafe” prezentuje osiągnięcia zawodowe wybitnych, znanych i uznanych dziennikarzy związanych ze Śląskiem. Partnerem wydarzenia jest Stowarzyszenie Media dla Integracji Europejskiej, organizator jedynego w kraju regionalnego konkursu dziennikarskiego „Silesia Press”, czyli śląskich Pulitzerów.

Red. Maria Trepińska – dziennikarka zajmująca się problematyką ekonomiczną, od 2009 r. związana z „Forbesem”, komentatorka telewizyjna bieżących wydarzeń gospodarczych. Laureatka prestiżowej nagrody dziennikarskiej przyznanej przez Uniwersytet Columbia w Nowym Jorku, uhonorowana nagrodą „Marka Śląskie” 2018 r. oraz Złotym Laurem Umiejętności i Kompetencji.

Dr hab. Dagmara Drzazga - dziennikarka i reżyser Telewizji Polskiej, od wielu lat związana z Oddziałem TVP w Katowicach, autorka filmów dokumentalnych, reportaży, programów poświęconych tematyce kulturalnej, a także artykułów naukowych i esejów. Stopień doktora otrzymała w 2009 r. na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Śląskiego, a doktora habilitowanego w 2014 r. na Wydziale Reżyserii Filmowej i Telewizyjnej Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi.

Laureatka ponad dwudziestu nagród na festiwalach filmowych w Polsce i Europie m.in.: Prix Italia we Włoszech (2010), Grand Prix Documentary Circom Regional we Włoszech (2003), Grand Prix „Biała Kobra” na XII Ogólnopolskim Festiwalu Mediów w Łodzi (2002), Nagrody Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich w Warszawie (2010, 2015), Nagrody im. Kazimierza Karabasza „Cierpliwe oko” w Łodzi (2013), pierwszej nagrody na 1.Ogólnopolskim Konkursie Dziennikarskim im. Krystyny Bochenek w Katowicach (2012), nagrody dla najlepszego filmu dokumentalnego na VIII Międzynarodowym Festiwalu Filmów Chrześcijańskich w Mińsku (2012).

Wśród filmów dokumentalnych autorki znajdują się m. in. tytuły: „Pokolenia” (2020), „Martwy sezon” (2018), „Muzyka i cisza” (2013), „Lech Majewski. Świat według Bruegela” (2009), „Pekin” (2008). Filmy Dagmary Drzazgi były prezentowane w Polsce, Stanach Zjednoczonych, Armenii, Luksemburgu, Niemczech, Szkocji, we Włoszech, na Łotwie i w Izraelu.

Wstęp wolny

 
 

Terminy

  • 2 kwietnia 2020 18:00

Wspierane przez iCagenda