Lp. | Rok | Imię i nazwisko | Klub | Dyscyplina | Konkurencja / kategoria | Miejsce |
---|---|---|---|---|---|---|
1. | 1925 | Kazimierz Hahn | Biały Orzeł Szopienice | podnoszenie ciężarów | musza | 1 |
2. | 1925 | Augustyn Musioł | Biały Orzeł Szopienice | podnoszenie ciężarów | lekka | 1 |
3. | 1925 | Paweł Solorz | Biały Orzeł Szopienice | podnoszenie ciężarów | piórkowa | 1 |
4. | 1925 | Brunon Szczęsny | Biały Orzeł Szopienice | podnoszenie ciężarów | półciężka | 1 |
5. | 1925 | Oska Antoni | Roździeń Szopienice | lekkoatletyka | trójskok | 3 |
6. | 1926 | Józef Szwarc | Biały Orzeł Szopienice | podnoszenie ciężarów | półciężka | 1 |
7. | 1926 | Amand Rojek | Roździeń Szopienice | lekkoatletyka | 400 m | 3 |
8. | 1927 | Gertruda Kilos | Roździeń Szopienice | lekkoatletyka | 1000 m | 1 |
9. | 1927 | Paweł Szwarc | Biały Orzeł Szopienice | podnoszenie ciężarów | średnia | 1 |
10. | 1927 | Jerzy Anders | Roździeń Szopienice | lekkoatletyka | 110 ppł | 3 |
11. | 1928 | Roździeń Szopienice | lekkoatletyka | 4 x 200 m | 1 | |
12. | 1928 | Gertruda Kilos | Roździeń Szopienice | lekkoatletyka | 800 m | 1 |
13. | 1928 | Paweł Szwarc | Biały Orzeł Szopienice | podnoszenie ciężarów | średnia | 1 |
14. | 1928 | Paweł Baron | Biały Orzeł Szopienice | podnoszenie ciężarów | musza | 3 |
15. | 1929 | Karol Czyż | Roździeń Szopienice | lekkoatletyka | 100 m | 2 |
16. | 1930 | Gertruda Kilos | Roździeń Szopienice | lekkoatletyka | 800 m | 2 |
17. | 1954 | Edmund Copa | Stal Szopienice | podnoszenie ciężarów | półciężka | 3 |
18. | 1955 | Edmund Copa | Stal Szopienice | podnoszenie ciężarów | półciężka | 2 |
19. | 1956 | Edmund Copa | Stal Szopienice | podnoszenie ciężarów | półciężka | 2 |
20. | 1957 | Edmund Copa | Stal Szopienice | podnoszenie ciężarów | półciężka | 3 |
21. | 1958 | Edmund Copa | Stal Szopienice | podnoszenie ciężarów | półciężka | 2 |
22. | 1961 | Czesław Białas | HKS Szopienice | podnoszenie ciężarów | ciężka | 2 |
23. | 1963 | Ernest Richter | HKS Szopienice | podnoszenie ciężarów | kogucia | 1 |
24. | 1964 | Hubert Zimmermann | HKS Szopienice | podnoszenie ciężarów | lekkociężka | 2 |
25. | 1965 | HKS Szopienice | podnoszenie ciężarów | zespołowo | 1 | |
26. | 1965 | Franciszek Benedik | HKS Szopienice | podnoszenie ciężarów | lekka | 1 |
27. | 1965 | Czesław Białas | HKS Szopienice | podnoszenie ciężarów | ciężka | 2 |
28. | 1965 | Hubert Zimmermann | HKS Szopienice | podnoszenie ciężarów | lekkociężka | 2 |
29. | 1966 | HKS Szopienice | podnoszenie ciężarów | zespołowo | 1 | |
30. | 1966 | Walter Szołtysek | HKS Szopienice | podnoszenie ciężarów | kogucia | 1 |
31. | 1966 | Franciszek Benedik | HKS Szopienice | podnoszenie ciężarów | lekka | 2 |
32. | 1966 | Longin Skowyra | HKS Szopienice | podnoszenie ciężarów | średnia | 2 |
33. | 1966 | Hubert Zimmermann | HKS Szopienice | podnoszenie ciężarów | lekkociężka | 3 |
34. | 1967 | HKS Szopienice | podnoszenie ciężarów | zespołowo | 1 | |
35. | 1967 | Walter Szołtysek | HKS Szopienice | podnoszenie ciężarów | kogucia | 1 |
36. | 1967 | Hubert Zimmermann | HKS Szopienice | podnoszenie ciężarów | lekkociężka | 1 |
37. | 1967 | Franciszek Benedik | HKS Szopienice | podnoszenie ciężarów | lekka | 3 |
38. | 1968 | HKS Szopienice | podnoszenie ciężarów | zespołowo | 1 | |
39. | 1968 | Walter Szołtysek | HKS Szopienice | podnoszenie ciężarów | kogucia | 1 |
40. | 1968 | Hubert Zimmermann | HKS Szopienice | podnoszenie ciężarów | półciężka | 1 |
41. | 1968 | Franciszek Benedik | HKS Szopienice | podnoszenie ciężarów | lekka | 3 |
42. | 1968 | Ernest Richter | HKS Szopienice | podnoszenie ciężarów | piórkowa | 3 |
43. | 1969 | Hubert Zimmermann | HKS Szopienice | podnoszenie ciężarów | lekkociężka | 1 |
44. | 1969 | Jerzy Wojtasik | HKS Szopienice | podnoszenie ciężarów | ciężka | 3 |
45. | 1970 | Walter Szołtysek | HKS Szopienice | podnoszenie ciężarów | kogucia | 1 |
46. | 1970 | Franciszek Benedik | HKS Szopienice | podnoszenie ciężarów | lekka | 2 |
47. | 1971 | Franciszek Benedik | HKS Szopienice | podnoszenie ciężarów | lekka | 2 |
48. | 1971 | Henryk Waloszek | HKS Szopienice | podnoszenie ciężarów | średnia | 2 |
49. | 1971 | Władysław Bielecki | HKS Szopienice | podnoszenie ciężarów | kogucia | 3 |
50. | 1972 | Leszek Skorupa | HKS Szopienice | podnoszenie ciężarów | piórkowa | 3 |
51. | 1973 | Leszek Skorupa | HKS Szopienice | podnoszenie ciężarów | kogucia | 2 |
52. | 1973 | Kazimierz Foryś | HKS Szopienice | podnoszenie ciężarów | lekkociężka | 3 |
53. | 1974 | Czesław Oliwkiewicz | HKS Szopienice | podnoszenie ciężarów | lekka | 2 |
54. | 1974 | Leszek Skorupa | HKS Szopienice | podnoszenie ciężarów | piórkowa | 3 |
55. | 1975 | Marek Seweryn | HKS Szopienice | podnoszenie ciężarów | musza | 1 |
56. | 1976 | Leszek Skorupa | HKS Szopienice | podnoszenie ciężarów | piórkowa | 2 |
57. | 1979 | Marek Seweryn | HKS Szopienice | podnoszenie ciężarów | 60 kg | 2 |
58. | 1979 | Zygmunt Czypionka | HKS Szopienice | podnoszenie ciężarów | 56 kg | 3 |
59. | 1983 | Marek Seweryn | HKS Szopienice | podnoszenie ciężarów | 67,5 kg | 1 |
60. | 1984 | Marek Seweryn | HKS Szopienice | podnoszenie ciężarów | 67,5 kg | 2 |
61. | 1985 | Marek Seweryn | HKS Szopienice | podnoszenie ciężarów | 67,5 kg | 1 |
62. | 1986 | Marek Seweryn | HKS Szopienice | podnoszenie ciężarów | 67,5 kg | 1 |
63. | 1998 | Metal Katowice-Szopienice | skat | drużynowo | 2 | |
64. | 2005 | Sebastian Pawlikowski | HKS Szopienice | podnoszenie ciężarów | 85 kg | 1 |
65. | 2006 | Joanna Dworakowska | Hetman Szopienice | szachy klasyczne | indywidualnie | 3 |
66. | 2007 | Joanna Dworakowska | Hetman Szopienice | szachy klasyczne | indywidualnie | 1 |
67. | 2007 | Kamil Mitoń, Eduardas Rozentalis, Jacek Gdański, Bartłomiej Heberla, Joanna Dworakowska, Krzysztof Bulski | Hetman Szopienice | szachy klasyczne | drużynowo P5 | 1 |
68. | 2007 | Kamil Mitoń, Bartłomiej Heberla, Jacek Gdański, Krzysztof Bulski, Jacek Markiewicz | Hetman Szopienice | szachy błyskawiczne | drużynowo | 1 |
69. | 2007 | Kamil Mitoń | Hetman Szopienice | szachy klasyczne | indywidualnie | 2 |
70. | 2007 | Sebastian Pawlikowski | HKS Szopienice | podnoszenie ciężarów | 85 kg | 2 |
71. | 2008 | Kamil Mitoń, Jacek Gdański, Bartłomiej Heberla, Krzysztof Bulski | Hetman Szopienice | szachy błyskawiczne drużynowo | drużynowo | 1 |
72. | 2008 | David Navara, Kamil Mitoń, Piotr Bobras, Jacek Gdański, Bartłomiej Heberla, Joanna Dworakowska | Hetman Szopienice | szachy klasyczne | drużynowo | 1 |
73. | 2008 | Grzegorz Szymura | HKS Szopienice | podnoszenie ciężarów | 62 kg | 2 |
74. | 2009 | David Navara, Kamil Mitoń, Piotr Bobras, Jacek Gdański, Bartłomiej Heberla, Joanna Dworakowska | Hetman Szopienice | szachy błyskawiczne drużynowo | drużynowo | 1 |
75. | 2009 | Bartłomiej Heberla | Hetman Szopienice | szachy błyskawiczne | indywidualnie | 2 |
76. | 2009 | Bartosz Soćko, Kamil Mitoń, Vlastimil Babula (Czechy), Piotr Bobras, Bartłomiej Heberla, Jacek Gdański, Monika Soćko | Hetman Szopienice | szachy klasyczne | drużynowo | 2 |
77. | 2010 | Bartłomiej Heberla | Hetman Szopienice | szachy błyskawiczne | indywidualnie | 1 |
78. | 2010 | David Navara, Bartosz Soćko, Kamil Mitoń, Jacek Gdański, Piotr Bobras, Bartłomiej Heberla, Monika Soćko | Hetman Szopienice | szachy | drużynowo | 1 |
79. | 2010 | David Navara, Bartosz Soćko, Kamil Mitoń, Jacek Gdański, Piotr Bobras, Bartłomiej Heberla, Monika Soćko | Hetman Szopienice | Szachy klasyczne drużynowo | drużynowo | 1 |
80. | 2010 | Bartosz Soćko, Kamil Mitoń, Jacek Gdański, Bartłomiej Heberla | Hetman Szopienice | szachy błyskawiczne | drużynowo | 1 |
81. | 2010 | Bartosz Soćko | Hetman Szopienice | szachy błyskawiczne | indywidualnie | 2 |
82. | 2010 | Jacek Gdański | Hetman Szopienice | szachy klasyczne | indywidualnie | 3 |
83. | 2011 | Bartosz Soćko | Hetman Szopienice | szachy błyskawiczne | indywidualnie | 1 |
84. | 2011 | Bartosz Soćko, Bartłomiej Heberla, Jacek Gdański Krzysztof Gdański | Hetman Szopienice | szachy błyskawiczne | drużynowo kobiety | 1 |
85. | 2011 | Marta Michna | Hetman Szopienice | szachy błyskawiczne | indywidualnie | 2 |
86. | 2011 | David Navara, Bartosz Soćko, Kamil Mitoń, Jacek Gdański, Bartłomiej Heberla, Vlastimil Babula, Piotr Bobras, Krzysztof Bulski, Monika Soćko | Hetman Szopienice | szachy błyskawiczne | drużynowo mężczyźni | 2 |
87. | 2012 | Kamil Mitoń | Hetman Szopienice | szachy klasyczne | indywidualnie | 3 |
88. | 2013 | Dawid Navara, Ołeksandr Areszczenko, Grzegorz Gajewski, Bartosz Soćko, Kamil Mitoń, Piotr Bobras, Krzysztof Bulski, Jacek Gdański,, Monika Soćko | Hetman Szopienice | szachy klasyczne liga | drużynowo | 1 |
89. | 2013 | Monika Soćko | Hetman Szopienice | szachy błyskawiczne | indywidualnie | 1 |
90. | 2013 | Monika Soćko | Hetman Szopienice | szachy klasyczne | indywidualnie | 1 |
91. | 2013 | Bartosz Soćko | Hetman Szopienice | szachy klasyczne | indywidualnie | 1 |
92. | 2013 | Bartosz Soćko, Jacek Gdański, Krzysztof Bulski, Monika Soćko | Hetman Szopienice | szachy błyskawiczne | drużynowo | 2 |
93. | 2013 | Krzysztof Bulski | Hetman Szopienice | szachy błyskawiczne | indywidualnie | 2 |
94. | 2013 | Grzegorz Gajewski | Hetman Szopienice | szachy klasyczne | indywidualnie | 2 |
95. | 2014 | Monika Soćko | Hetman Szopienice | szachy klasyczne | indywidualnie | 1 |
96. | 2014 | Bartosz Soćko | Hetman Szopienice | szachy klasyczne | indywidualnie | 1 |
97. | 2014 | Monika Soćko | Hetman Szopienice | szachy błyskawiczne | indywidualnie | 1 |
98. | 2014 | Radosław Wojtaszek | Hetman Szopienice | szachy szybkie | indywidualnie | 1 |
99. | 2014 | Radosław Wojtaszek, Dawid Navara, Ołeksandr Areszczenko, Grzegorz Gajewski, Bartosz Soćko, Kamil Mitoń, Krzysztof Bulski, Monika Soćko | Hetman Szopienice | szachy klasyczne | drużynowo | 2 |
100. | 2014 | Bartłomiej Heberla | Hetman Szopienice | szachy szybkie | indywidualnie | 2 |
101. | 2014 | D. Szczepankiewicz, M. Wojnar, M. Jasiński, J. Pietrzak | Hetman Szopienice | szachy korespondencyjne drużynowo | drużynowo | 2 |
102. | 2015 | Grzegorz Gajewski | Hetman Szopienice | szachy klasyczne | indywidualnie | 1 |
103. | 2015 | Radosław Wojtaszek, Dawid Navara, Ołeksandr Areszczenko, Grzegorz Gajewski, Bartosz Soćko, Kamil Mitoń, Krzysztof Bulski, Monika Soćko | Hetman Szopienice | szachy klasyczne | drużynowo | 1 |
104. | 2016 | Monika Soćko | Hetman Szopienice | szachy klasyczne | indywidualnie | 1 |
105. | 2016 | Radosław Wojtaszek, David Navara (Czechy), Ołeksandr Areszczenko (Ukraina), Kamil Mitoń, Grzegorz Gajewski, Bartosz Soćko, Monika Soćko | Hetman Szopienice | szachy klasyczne | drużynowo | 1 |
106. | 2017 | Monika Soćko | Hetman Szopienice | szachy klasyczne | indywidualnie | 1 |
107. | 2017 | Radosław Wojtaszek, David Navara (Czechy), Ołeksandr Areszczenko (Ukraina), Grzegorz Gajewski, Kamil Mitoń, Bartosz Soćko, Krzysztof Bulski, Monika Soćko | Hetman Szopienice | szachy klasyczne | drużynowo | 1 |
108. | 2017 | Bartosz Soćko | Hetman Szopienice | szachy szybkie | indywidualnie | 1 |
109. | 2017 | Kamil Mitoń, Krzysztof Bulski, Jacek Gdański, Grzegorz Masternak | Hetman Szopienice | szachy szybkie | drużynowo | 1 |
110. | 2017 | Kamil Mitoń | Hetman Szopienice | szachy szybkie | indywidualnie | 2 |