Domowy kostiumograf

 

Zapraszamy na warsztaty plastyczne Domowy kostiumograf, gdzie otwieramy barwny świat kostiumów teatralnych w formule online! Wybraliśmy 10 różnych projektów Barbary Ptak, które posłużą jako modele do wykonania prac.

Aby w zaciszu swojego domu wykonać swój własny i niepowtarzalny projekt, przygotowaliśmy szablony do pobrania. Możesz inspirować się pracami Barbary Ptak, ale to jaki będzie twój projekt, zależy tylko od twojej wyobraźni i oryginalności rozwiązań. Kierownik Działu Teatralno-Filmowego, Pani M. Katarzyna Gliwa opowiada o tym jak można spróbować zostać kostiumografem we własnym domu. Zapraszamy do zabawy!

 

 

Do wykonania projektu kostiumu potrzebne będą: kartka papieru A4, nożyczki, klej, farbki, kredki. Przydadzą się także inne materiały, które może masz w domu. Poszukaj wszystkiego co kolorowe, inspirujące i ..niekoniecznie potrzebne :) . Mogą to być fragmenty tkanin, cekiny, koraliki. A może masz kolorowy kartonik po mleku albo sreberko po czekoladzie? Pamiętaj, że jest to twój indywidualny projekt, który może być jaki chcesz!

 

 

Sposób wykonania:

  1. Pobierz a następnie wydrukuj na kartce A4 wybrany szablon kostiumu. Jeżeli nie masz możliwości wydrukowania szablonu, podpowiadamy inne rozwiązanie: przyłóż kartkę A4 do ekranu monitora i delikatnie obrysuj kontury ołówkiem. Następnie wytnij szablon.
  2. Użyj farbek, kredek, dekoracyjnych tkanin i materiałów oraz wszelkich ozdób do stworzenia własnego projektu kostiumu. Kawałki tkanin i innych, grubszych materiałów możesz przyczepić używając zszywacza do papieru.
  3. Podziel się z nami swoją pracą. Zrób zdjęcie projektu i prześlij do nas na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub https://www.facebook.com/kopernika11/. W temacie maila wpisz: „Domowy kostiumograf”. Pamiętaj, żeby się podpisać. Najciekawsze projekty udostępnimy na naszej stronie Kopernika 11 Muzeum Historii Katowic.

 

Możesz też pobrać wszystkie obrazki w formie archiwum ZIP