ODWOŁANE!!! PRZYJACIELE BARBARY I STANISŁAWA – SPOTKANIE KARNAWAŁOWE. Z POWODU CHOROBY ARTYSTY SPOTKANIE NIE ODBĘDZIE SIĘ

Kategoria
Spotkanie
Date
8 lutego 2024 18:00
Miejsce
Oddział Teatralno-Filmowy, ul. M. Kopernika 11
Telefon
E-mail
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Wstęp wolny.

To VII Edycja Śląskiego Festiwalu Operetki, który już znacząco wpisał się w muzyczną mapę Śląska. Tradycyjnie w tłusty czwartek spotykamy się w Dziale Teatralno-Filmowym Muzeum Historii Katowic, aby odbyć niezwykłą muzyczną podróż po najpiękniejszych ariach świata operetki.

Sylwester Targosz-Szalonek – tenor, aktor, instrumentalista, dyrygent, prezenter telewizyjny, dyrektor Śląskiego Festiwalu Operetki, prezes Fundacji Operetka Śląska.

Z wyróżnieniem ukończył Akademię Muzyczną w Katowicach w klasie prof. Henryki Januszewskiej-Stańczyk. Jest absolwentem mistrzowskiej klasy śpiewu prof. Cesare Colona (Berlin). Swój talent wokalny szlifował także pod okiem takich pedagogów, jak: Kaludi Kaludov (Bułgaria), Helena Łazarska (Wiedeń), Don Weeks (USA).

Prowadzi aktywną działalność artystyczną, śpiewa liczne koncerty o szerokim zakresie repertuarowym i stylistycznym: recitale kameralne, spektakle oraz koncerty operowe, operetkowe i oratoryjno-kantatowe. Nagrywał i koncertował dla: Radia Katowice, TV Polonia, TV Bali, a także dla telewizji niemieckich.

W sierpniu 2008 roku otrzymał nagrodę Złoty Słowik Belcanto na Festiwalu Belcanto w Nałęczowie. Jest laureatem Internationales Festival Junger Opernsanger. W 2017 roku powołał Fundację Operetka Śląska i podjął udane starania w celu stworzenia Śląskiego Festiwalu Operetki.

 
 

Terminy

  • 8 lutego 2024 18:00

Wspierane przez iCagenda