Silesia Press Cafe – spotkanie z dziennikarzem radiowym i telewizyjnym GRZEGORZEM GAJDĄ. Prowadzenie: red. Maria Trepińska.

Kategoria
Spotkanie
Termin
26 września 2019 18:00
Miejsce
Oddział Teatralno-Filmowy, ul. Kopernika 11
Telefon
32 745 17 28, 514 499 614
E-mail
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Cykl „Silesia Press Cafe” prezentuje osiągnięcia zawodowe wybitnych, znanych i uznanych dziennikarzy związanych ze Śląskiem. Partnerem wydarzenia jest Stowarzyszenie Media dla Integracji Europejskiej, organizator jedynego w kraju regionalnego konkursu dziennikarskiego „Silesia Press”, czyli śląskich Pulitzerów.

Grzegorz Gajda: z wykształcenia filmoznawca oraz trener biznesu. Z pasji – radiowiec.
Pracuje jako dziennikarz radiowy i telewizyjny, specjalizuje się w tematyce gospodarczej i społeczno–politycznej.
Uczestniczył w tworzeniu jednej z pierwszych rozgłośni komercyjnych na Śląsku – Radia TOP, był świadkiem i uczestnikiem kształtowania rynku radiowego.
Przeszedł całą drogę tzw. kariery radiowej: od serwisanta, reportera, prezentera, przez autora audycji i prowadzącego rozmowy do redaktora programowego i naczelnego stacji.
Praca zawodowa:
Radio TOP: dziennikarz, szef programowy, redaktor naczelny,
Radio ZET: dziennikarz, prezenter,
TVP Katowice, TVP INFO, TVP1: dziennikarz, autor programów (Aktualności, Misja Specjalna, Ekonomia z ludzką twarzą, Niedziela w Bytkowie, Optyka Polityka),
Radio eM: dziennikarz, prezenter, autor programów.

Red. Maria Trepińska: dziennikarka związana z „Forbesem”, laureatka prestiżowej nagrody dziennikarskiej przyznanej przez Uniwersytet Columbia w Nowym Jorku, uhonorowana nagrodą „Marka Śląskie” 2018 r. oraz Złotym Laurem Umiejętności i Kompetencji.

Wstęp wolny.

 
 

Terminy

  • 26 września 2019 18:00

Wspierane przez iCagenda