Spotkanie z cyklu „Przyjaciele Barbary i Stanisława” – koncert Anny Wolak (sopran), akompaniament: Agnieszka Robok. ZAPISY!

Kategoria
Wydarzenie
Termin
24 czerwca 2021 18:00
Miejsce
Oddział Teatralno-Filmowy, ul. Kopernika 11
E-mail
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Szanowni Państwo!

Z radością informujemy, iż część z Was będzie mogła wziąć udział, już nie wirtualnie – lecz realnie, w naszym spotkaniu.
Ciągle obowiązuje nas reżim pandemiczny, maseczki itd, a także limit osób – zatem prosimy o zgłaszanie chęci przyjścia. Zgłoszenia przyjmujemy przez telefon: 514 499 614 lub mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., aż do wyczerpania limitu osób. Zatem dzwońcie, piszcie, rezerwujcie miejsca – i do zobaczenia na prawdziwym koncercie!!

W programie m. in.: utwory W. A. Mozarta, Imre Kálmána i A. Dvořáka. Ponadto usłyszymy pieśni polskich kompozytorów, ściśle związanych ze Śląskiem: L. Różyckiego oraz M. Karłowicza, a także kilka niespodzianek.

ANNA WOLAK: edukację muzyczną rozpoczęła w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia im. Ludomira Różyckiego w Gliwicach na wydziale instrumentalnym I stopnia, instrument – skrzypce. W roku 2009 zaczęła uczęszczać do Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st., im. Ludomira Różyckiego w Gliwicach na kierunku wokalnym u pani mgr Magdaleny Spytek-Stankiewicz. Ukończyła studia na Uniwersytecie Śląskim w Cieszynie na Wydziale Artystycznym na kierunku edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej z wynikiem celującym na specjalizacjach takich jak: rytmika i pedagogika instrumentalna z kameralistyką (śpiew), uzyskując tytuł zawodowy licencjat, a także zespoły instrumentalno-wokalne w muzyce popularnej – śpiew, oraz terapia muzyczna w działaniach pedagogicznych.
Brała udział w wielu konkursach, m.in. w Ogólnopolskim Konkursie Muzyki Kameralnej „Wokół Chopina”, w VIII Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym im. Ludomira Różyckiego w Gliwicach , w IV Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym im. Barbary Kostrzewskiej w Rzeszowie, w XII Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym im. Franciszki Platówny we Wrocławiu . Zdobyła wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Interpretacyjnym „Študentská umelecká činnos” (Studencka Działalność Artystyczna) w Ružomberoku , zajęła III miejsce w V Festiwalu Piosenki Maryjnej „Śpiewajmy Naszej Pani” w Piekarach Śląskich.
Na przełomie 2016/2017, dzięki dobrym wynikom w nauce uczestniczyła w półrocznym wyjeździe z programu Erasmus+, kształcąc się na Uniwersytecie Ostrawskim w Republice Czeskiej. Zaważyło i otworzyło to drogę do kolejnych studiów magisterskich na tejże uczelni na Wydziale Muzyki, kierunku: śpiew u Pani Profesorki Henryki Januszewskiej-Stańczyk. Studia ukończyła w 2019 roku wynikiem bardzo dobrym.
Na początku 2016 roku została dyrygentką żeńskiego chóru „Heimat” przy Towarzystwie Społeczno-Kulturalnym Niemców województwa śląskiego w Gliwicach-Ostropie.
Od grudnia 2017 roku rozpoczęła pracę w charakterze chórzystki w Národním Divadlé Moravskoslezském Antonína Dvořáka, w 2020 roku rozpoczęła pracę również w charakterze chórzystki w Narodowej Operze w Pradze.

AGNIESZKA ROBOK: absolwentka gliwickiej szkoły muzycznej a następnie AM w Katowicach w klasie prof. Józefa Stompla . W 2018r. ukończyła studia podyplomowe w zakresie kameralistyki fortepianowej w AM w Katowicach w klasie prof. Teresy Baczewskiej. Obecnie jest pedagogiem Państwowej Szkoły Muzycznej w Rybniku. Jako akompaniator współpracuje z sekcją instrumentów smyczkowych. Jest laureatką ogólnopolskich konkursów pianistycznych oraz zdobywa nagrody za wyróżniający akompaniament. Występuje w regionie jako solistka i kameralistka m.in. w ramach duetu fortepianowego z Katarzyną Leśnik, organizuje audycje muzyczne dla dzieci oraz wydarzenia kulturalne dla środowiska lokalnego.

LINK DO NASZEGO PROFILU: https://www.facebook.com/kopernika11

 
 

Terminy

  • 24 czerwca 2021 18:00

Wspierane przez iCagenda

Pn Wt Śr Cz Pt So N
3
4
6
7
9
10
11
14
16
17
18
21
23
24
25
26
29
30
31