NIE KOCHAM TEATRU – spotkanie autorskie wokół książki „Zbigniew Stryj w rozmowie z Hanną Grabowską Macioszek”.

Kategoria
Spotkanie
Date
22 lutego 2024 18:00
Miejsce
Oddział Teatralno-Filmowy, ul. M. Kopernika 11
Telefon
E-mail
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Autorka, redaktor naczelna Gońca Górnośląskiego, rozmawia ze znanym nie tylko na Śląsku aktorem teatralnym, serialowym, filmowym, reżyserem, dramaturgiem, poetą – Zbigniewem Stryjem, nie tylko na stronnicach książki „Nie kocham teatru”, ale i na żywo w Muzeum Historii Katowic – Dział Teatralno-Filmowy ul. Kopernika 11. O czym? Ciekawych zapraszamy na spotkanie!

Zbigniew Stryj: 1968. (Zabrze). Aktor teatralny, serialowy, filmowy, reżyser sztuk teatralnych, widowisk plenerowych, dramaturg, poeta, autor tomików poetyckich („Tramwaj nr 3”, „Czasem do Pana piszę”, Adresy”, „Niedowidnokrąg”„Łobrozki od serca”, „Nie muszę wracać”, Wiersze z kobietą w tytule”), tekstów piosenek do przedstawień teatralnych i do nagrań kapel rockowych, inicjator zabrzańskich „Zaduszek bluesowych” w Teatrze Nowym, Dyrektor ds. Artystycznych Teatru Nowego w Zabrzu. Absolwent PWST we Wrocławiu. Laureat wielu nagród teatralnych w tym Złotej Maski, Nagrody im. Leny Starke i Nagrody dla najlepszego aktora drugoplanowego podczas 32. Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni za rolę w filmie „Benek”. Od 2019 roku na łamach Gońca Górnośląskiego prowadzi stała rubrykę „Zbigniew Stryj: Rymem na temat”.

Hanna Grabowska-Macioszek:1982. (Katowice). Dziennikarka, redaktor naczelny i właściciel portalu internetowego www.goniec-gornoslaski.pl oraz gazety drukowanej Goniec Górnośląski. Wcześniej reporterka radiowa. Absolwentka Uniwersytetu Śląskiego Wydziału Nauk Społecznych Kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna. Prowadząca spotkania autorskie w Miejskim Domu Kultury „Koszutka” w Katowicach oraz w Miejskim Centrum Kultury im. Henryka Bisty w Rudzie Śląskiej.

 
 

Terminy

  • 22 lutego 2024 18:00

Wspierane przez iCagenda

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
5
6
7
8
12
14
15
16
19
21
22
24
26
28
29